Kam vietor, tam plášť

05.03.2017 | 1761x

 

N O S T A L G I A

Keď cez týždeň vykuklo slnko, cítila som sa dôležitá ako červené ferrari. V rámci dlhých týždňov urputných mrazov som vystriedala všetky zlepšováky, ktoré mi napadli v mojom zmrznutom mozgu. Klepotajúc zubami-nechtami som hútala, ako si čo i len trošku pomôcť počas trištvrtehodinovej ľadovej jazdy v nevykúrenom autobuse smerom do firmy blush. Všetci tí, ktorí nevedia ako vám v čomkoľvek pomôcť tvrdia, že všetko začína v hlave... Dobre. Tak som začala v tej mojej a snažila som sa si ten štípajúci mráz a mrznúce nohy nepripúšťať. Odosobnila som sa a myslela na pekné veci. Nepomohlo. Nosila som si v termohrnčeku čaj, nepomohlo. Vzala som si takú „polodeku“ – viac som však mala patálií s dekou ako úžitku. Aaaa vlastne, nechcem sa k tomu vracať, lebo sa mi chce pri spomienke na to vracať.

Mám len taký dovetok pre všetkých, ktorí v posledných rokoch nariekali, že „veď tá zima už nie je to čo bývala“ - tak gratulujem do čerta!  Asi vás počula.

Ale o inom som chcela. Keď v týždni vykuklo slnko, nadobudla som pocit, že sa konečne zima pobozkala s jarou a ide pá pá. Reku ako ten čas letí. Ani nie tak dávno som bola svedkom toho, ako sa jeseň pobozkala som zimou. Bol to posledný slnečný, ale už veľmi chladný a veterný jesenný deň.  Po ceste do dejiska jesenných husacích hodov v Slovenskom Grobe, kde ma čakal pracovný meeting, sme so šoférom (http://www.pepeauto.eu) vyhútali, že keď sme už na ceste, bolo by rozumné „skočiť“ aj do Neusiedl am see, lebo veď je to hrozne blízko a ani sa neponáhľame a chceme to prostredie znovu vidieť. Jasné, tľapli sme si pomyselne rukou! 

Bolo krásne slnečno, ale prefukoval studený rakúsky vietor, ktorý sa občas zmiernil a potom znova zosilnel, prečesával staré mólo popri jazere (ako vidíte na fotkách aj moje „háro“), sfukoval sviečky na terase reštaurácie a baru, dvíhal sukne. Skonštatovala som, že som na toto počasie zvolila skutočne „vhodný“ outfit –  šaty s nadýchanou „točivou“ sukňou! Vietor mi ju skutočne dvíhal, ale len po hranicu decentnosti. Pri majáku sedel bielovlasý pán v modrých rifliach a svojimi harmonikovými serenádami navodzoval atmosféru prímorských diaľav. Wau. Prostredie naozaj čarovné a počas malej chvíľočky ste zrelaxovaní, plní pokoja a slnka a síl a veľmi vyhladnete cool. 

 

 

www.planeta-mody.sk

Počas tejto romance som si naplno užívala elegantný a zároveň pohodlný outfit a cítila som sa ako princezná. Krásne krvavočervené šaty od http://www.planeta-mody.sk sú ľahučké ako vánok a pritom tak graciózne a nonšalantné. Robí to jednak princesový strih, ktorý pristane každej dáme bez rozdielu – zakryje totiž nedostatky a zvýrazní prednosti. Šaty pôsobia veľmi sviežo, dievčensky a „chutne“. Sú vyrobené z kvalitného neoprénového materiálu, ktorý krásne drží tvar a vy sa teda absolútne nemusíte strachovať, či šaty nemáte usedené, prekrížené, pokrčené. Veľmi oceňujem aj umiestnenie zipsu. Je decentne vsadený na boku a takmer ho nevidieť. Nepôsobí vôbec rušivo, ako to býva u iných šiat, ktoré majú zips cez celý chrbát.  Pre mňa – milovníčku „natrčenosti“ – sú proste ako stvorené.

Milujem ich, milujem ich, milujem ich. Dajú sa nosiť na desiatky spôsobov, s rôznymi doplnkami a kabátikmi a sakami a čelenkami a.... V šatôčkách môžete byť za rebelku, rockerku, princeznú, decentnú a slušnú dámu, krstnú mamu, družičku, ale i frajerku, milenku a maturantku. Ja ako „pravá folkloristka“ som si ich doplnila krojovou stuhou uviazanou okolo pása. Na pracovnom meetingu som síce bola „za dámu“ s odhalenými ramenami ,  ale studený vietor pri jazere ma donútil rýchlosťou blesku sa obliecť do koženkovej bundy surprise . Trošku divná kombinácia, ale mne sa páči!

Pozornosť upriamujem na skvelý tím mladých ľudí z http://www.planeta-mody.sk ktorí mi krásne princeznovské šaty poskytli.Sú to flexibilní a spoľahliví profíci a niet sa teda čo čudovať, že planeta-mody.sk je tak obľúbená u zákazníčok i zákazníkov všetkých vekových kategórií. 

Tak, ako sa rodí vzťah medzi ženou a módou s láskou pre detail a zmyselnosť, zrodila sa aj mladá módna značka Planeta-mody priamo v srdci Slovenska. Hoci samotná myšlienka vznikla už oveľa skôr na kúsku papiera, prvý predaj začal v roku 2009 otvorením online zásielkového obchodu Planeta-mody.sk, ktorý od samotného začiatku ponúka široký sortiment kvalitných módnych značiek z Veľkej Británie, Nemecka, Talianska a Poľska. Planeta-mody.sk obslúžila už tisíce zákazníkov na slovenskom aj českom trhu, ktorí sa k nám neustále vracajú. V roku 2015 došlo k spusteniu vynoveného zásielkového obchodu, ktorým reagujú  na súčasný vývoj požiadaviek zákazníkov, čím garantujú rýchlejší, prehľadnejší, jednoduchší a bezpečnejší nákup. Okrem online nákupu vytvorili priestor pre zákazníkov vo forme obchodu pre osobný odber, čo bolo podmienené presťahovaním sa do väčších a lepších priestorov. V novom šate ponúkajú  nielen široké portfólio produktov, nové módne značky, skvelé ceny, ale aj novovytvorený módny blog, v ktorom sa dočítate o najnovších módnych trendoch a hviezdnych outfitoch.

P.S.

V prípade, že chcete šaty použiť bez akéhokoľvek zvršku, je možné vhodne ich doplniť šatkou, alebo ľahučkým boa. Keďže ja som ladila svoj outfit „do folklórna“ na plecia som si pohodila ľahučkú krojovú šatku. Je to skutočný – takmer storočný skvost. Šatka sa nosila na hlave, svojou nádherou a noblesou už napovedá, že najmä vo sviatočné a výnimočné dni.  Regionálne patrí do oblasti Drahovce, Madunice, Trnava. Zaujímavosťou je na jemnulinko vyšívaný vzor. Tieto šatky vyšívala istá „vyšívačka“ z Maduníc a ani jeden zo vzorov (ktorých vyšila stovky) nie je totožný s iným. Podobnosť  tam samozrejme je, ale dva rovnaké nenájdete, ani čo by ste ako veľmi snažili. Sama niekoľko takýchto ručníkov vlastním a patria ku najviac ceneným v mojej zbierke. S láskou a radosťou ich kombinujem jednak s folklórnymi outfitmi, ale i s tými modernými a každodennými. Ručník si vždy vyslúži zaslúženú pochvalu a ja sa teším, že ho môžu poobdivovať  aj ľudia, ktorí ku folklóru nemajú vzťah. Milujem, keď kus krásnej, ručnej, historickej práce môžem s hrdosťou prezentovať kdekoľvek práve som.

         

   

 

Želám Vám krásne nadchádzajúce jarné dni a veľa energie zo slniečka.

S láskou Anna Pédl

 

Šaty: www.planeta-mody.sk, Koženková bunda: Orsay, Topánky: CCC, Šperky: www.swarovski.com, Transport: http://www.pepeauto.eu